ČRS MS Šenov

Zpráva o činnosti kroužku dětí do patnácti let při Místní skupině ČRS v Šenově.

 

V  roce 2013 jsme pokračovali v činnosti kroužku v klubovně Místní skupiny Šenov na rybníku „Odona Urbance“.  V kroužku bylo evidováno 35dětí a 3dorostenci. V první polovině roku jsme provedli školení nových členů kroužku a zároveň byl prováděn rybolov  z ukázkou rybolovné techniky. Probíhala příprava na rybářské závody a hlavní část schůzek připadala na přípravu pro soutěž „Zlatá udice“  a místní rybářské závody dětí. Na dětských rybářských závodech se letos opět ve spolupráci s panem Večeřou zúčastnilo 39 dětí a za úlovky by se nemuseli stydět ani mezi dospělými rybáři. Celkem bylo uloveno přes sto kusů  ryb. Soutěž „Zlatá udice“byla tradičně dobře zajištěna a lov ryb na udici se udál na našem rybníku. Družstvo se umístilo na třetím místě. Lukáš Zapletálek byl první v kategorii dorostenců a Schauer Martin byl kvalifikován na druhém místě v žácích.  Náš zástupce Lukáš Zapletalem byl na krajském kole této soutěže na druhém místě celkově. Propagovali jsme MS ČRS Šenov svou účastí na akci Havířov v květech. Následovalo tradiční soustředění na Moravě ve Vnorovech. Tato lokalita opět nezklamala co do úlovku, počasí i pohostinnosti manželů Šulcových.

Mezi další činnosti patří i očista rybníku a další činnosti v rámci školení.

 V roce 2014 budeme pokračovat v činnosti dle již zavedeného programu a předpokládáme i nadále se zúčastňovat akcí pořádaných Městskou organizací ČRS Ostrava. Uspořádáme dětské závodu v lovu ryb udicí a plánováno je i soustředění o prázdninách. Další termíny plánovaných akcí budou upřesněny na internetových stránkách MS ČRS Šenov.

 

                                                                     

Děkuji za spolupráci.

 

V Šenově 4.11.2013                                                                                         Křetinský Jaromír